Kadın Angora Taytı


ANGORA YÜN BORDO TAYT… ANGORA YÜN BORDO TAYT…
ANGORA YÜN GRİ TAYT… ANGORA YÜN GRİ TAYT…
ANGORA YÜN KAHVE TAYT… ANGORA YÜN KAHVE TAYT…
ANGORA YÜN LACİVERT TAYT… ANGORA YÜN LACİVERT TAYT…
ANGORA YÜN LACİVERT TAYT… ANGORA YÜN LACİVERT TAYT…
ANGORA YÜN YEŞİL TAYT… ANGORA YÜN YEŞİL TAYT…
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

Kadın Angora Tayt Modelleri

Kış mevsiminin soğuk günlerinde kadınların en sık tercih ettiği kıyafetler arasında taytlar yer almaktadır. Tayt modelleri içinde Angora özellik olanlar öne çıkmaktadır. Kadın Angora tayt modelleri, vücudu sıcak tutan ve soğuk hava şartlarına dayanıklı kıyafetlerdir. Ankara’nın simgelerinden olan tavşanın yünü ile özel olarak elde edilen iplik ile Angora taytları üretilmektedir. Farklı kadın Angora tayt çeşitleri bulunmaktadır.

Tayt yapımında kullanan farklı yünlere göre oldukça fazla ısıtma özelliği bulunan taytlar, kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Hem kullanımı hem de giyilmesi rahattır. Kadın Angora tayt fiyatı oldukça uygundur. Kadın Angora tayt fiyatları, piyasadaki taytlara göre daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Kadın Angora tayt modelleri 2020 yılı için oldukça iddialıdır.

Kış aylarında sıcak tuttuğundan dolayı angoradan üretilmiş kıyafetler tercih edilir. Angora, Ankara tavşanı yünüdür. Ankara tavşanının yününden iplik elde edilir. Tavşanların yününden elde edilen iplikler kadın angora tayt üretiminde de kullanılır. Diğer yün çeşitlerine oranla 7 veya 8 kat daha fazla ısıttığından dolayı kış aylarının ayazında daha fazla kullanılır. Kullanımı rahat olan kadın angora tayt çeşitleri anti alerjiktir. Yumuşak dokuya sahiptir. Thermaregülatör etkisi ile vücut ısısının kaybını önleyerek korur. Eklem ve kas ağrıları, siyatik, romatizma, soğuk şişliği, böbrek rahatsızlıkları, dolaşım bozuklukları tedavisi için destek amaçlı kullanılır. Angora taytlar ani ısı değişikliklerinden cildin etkilenmemesi için kan dolaşımını artırır. Termal etkisi bulunur.  Genellikle siyah, beyaz, gri gibi renklerde üretilir.