Siyah Külotlu Çorap
11 Sep
0

Siyah Külotlu Çorap

Yazar: Cihan Okunma: 1450

Siyah Külotlu Çorap Zarafeti

Külotlu çoraplar hanımların en vazgeçilmez kıyafetlerinden biridir. Belden başlayarak ayak parmaklarının ucuna kadar saran külotlu çorapların çeşitli renkleri vardır. Siyah külotlu çorap bayanların en sık kullandıkları renktir. Hanımlar külotlu çoraplarla ilk 1960’lı yıllarda tanışmıştır. 60’lı yıllara kadar çorap kullanılmıştır. İnce çoraplara ise 1920’lerde eteklerin boyları kısalınca ihtiyaç ortaya çıkmıştır. İlk dönemler çorap üretiminde ipek ve suni ipek kullanılmıştır. 1930’larda naylon bulununca ve ipeğin maliyeti fazla olunca çorap üretiminde naylon kullanılmaya başlamıştır. Çoraplar elde üretilirmiş. Dairesel örme makineler üretilince ince siyah külotlu çorap üretimleri de başlamıştır.  Külotlu çorap modelleri yıllar içerisinde üretilmiştir. Siyah insanları daha ince gösterir. Siyah külotlu çorap ise bacakları çok daha ince ve zarif gösterdiğinden bayanların en sevdiği ve tercih ettiği çeşittir. Spor, klasik veya abiye fark etmeksizin her tür kıyafetin altına rahatlıkla giyilebilir. Bacakları olduğundan daha güzel ve kusursuz gösterdiğinden özellikle mini etek, elbise ve şortların altına siyah külotlu çorap giyilmektedir. İnternet sitemizde çeşitli markaların siyah külotlu çorapları satılmaktadır. En yeni çıkan ürünlerimizi görmek ve kampanyalarımızdan yararlanmak için sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Siyah Külotlu Çorap Çeşitleri

Zevkler ve tercihler farklılık gösterir. Bundan dolayı külotlu çoraplar da farklı renk ve modellerde üretilmektedir. Siyah külotlu çorap çeşitleri temelde ince ve opak olmak üzere ikiye ayrılır. Külotlu çorapların incelikleri ve dayanıklı olma özellikleri denye olarak ifade edilir. İnce külotlu çoraplar daha az dayanıklıdır. Kalınlığı artan külotlu çoraplarda dayanıklılık özelliği artar. İnceler çok daha çabuk kaçarken kalın olanlar daha zor kaçarlar.  Külotlu çoraplarda 3 denye vardır. 3 denye yok denecek kadar ince olan çoraplardır. Siyah külotlu çorap çeşitlerinde en fazla tercih edilen FIT 15 modellerdir. Lycralı olan bu modeller bacakta daha şık ve zarif durmaktadır. Denyenin rakamları arttıkça kalınlıkları artar. 40, 50, 60, 70, 100, 200 denye olanlar opak olarak isimlendirilir. İnce siyah külotlu çorap daha çok şık elbiselerin, takımların, klasik eteklerin ve elbiselerin altına giyilir. Opaklar ise daha spor kıyafetlerde tercih edilir. İnceler bahar aylarının gözdesidir. Siyah opak külotlu çoraplar ise kalın olduğundan dolayı soğuk ve yağmurlu günlerin kurtarıcısıdır.

Siyah Külotlu Çorap Nasıl Kombinlenir?

Külotlu çorapları bacakların ve ayakların soğuk gibi dış etkenlerden korunması, ayakkabının cildi tahriş etmemesi ve sıcak tutması için üretilmektedir. Siyah külotlu çorap modelleri bir kıyafet çeşididir. Giysi insanların temel ihtiyacıdır. Külotlu çoraplar aynı zamanda insanların temel ihtiyaçlarını karşılamasına da yardımcı olmaktadır. Siyah rengi insanlar tarafından kış ve soğuk aylara yakıştırmaktadır. Bunda siyahın güneş ışınlarını çekerek insanların daha fazla ısınmasını sağlaması etkilidir. Oysaki siyah külotlu çorap yaz kış her mevsimde giyilebilir. Yaz aylarında inceler giyilirken kış aylarında opaklar tercih edilir. Beyaz ve sarı, yeşil, fuşya, mor, narçiçeği kırmızısı, turuncu gibi neon renklerle siyah külotlu çorap kullanılmamalıdır. Beyaz ve neon renklerin altında sırıtacağından çok fazla tavsiye edilmez. Bu benim tarzım deyip giymek isteyenlere hiç kimsenin bir sözü olamaz. Gece ve gündüz davetlerine hazırlanan hanımlar renkli çoraplar yerine genellikle düz siyahı kullanırlar. Aslında siyah külotlu çorapların uyumlu renklerle hafif desen yapılmış modelleri vardır. Karışık renkli etek veya elbiselerin altına düz siyah külotlu çorap kullanılabilir. Düz renkli kıyafetlerin altına ise biraz desenli siyah külotlu çoraplar tercih edilebilir.

Eteklerle ve Şortlarla Siyah Külotlu Çorap

Etek, elbise ve şort bayanların külotlu çorapları en fazla kullandıkları kıyafet çeşitleridir. Pantolon, aslında bayanların çok fazla giydiği kıyafettir. Fakat pantolonun altına genellikle dizaltı veya soket çoraplar giyilir. Siyah külotlu çorap çeşitleri kısa etek, elbise veya şortla kullanıldığında daha çok dikkatleri çeker. Açık ve neon renkler dışında bütün etek ve şortlarla siyah külotlu çoraplar giyilir. Uzun etek, elbiselerin altına dileyen soğuktan koruması için külotlu çorap giyebilir. Bu daha çok sağlığı koruma amaçlı olacaktır. Modayı yakalamak ve tarzını oluşturmak isteyenler kısa eteklerin ve elbiselerinin altına giymektedir. Deri kısa etek opak siyah külotlu çorap ile çok etkileyici olmaktadır. Kış aylarında hanımların birçoğunu külotlu çorap kombinleri ile görmek mümkündür. Parlak ve mat olarak satılan siyah külotlu çorap çeşitlerimize sitemizden ulaşabilirsiniz. Modacıların bazıları opak çorapları şortların altına giyilmesini rüküş karşılamaktadır. Şortun çıplak tene giyilmesi gerektiği görüşündedirler. Opak ise teni belli etmeyen çorap çeşidi olduğundan bazı modacıların tarzına uymamaktadır. Oysaki son zamanlarda ünlülerin birçoğunda kışlık şortların altına opak siyah külotlu çorap görmekteyiz. Yazın giyilen şortların altında opak külotlu çorap abes durabilir. Fakat kış için özel tasarlanmış şortlarda gayet güzel duracaktır. 25 ile 28 yaşları arasındaki bayanlarda güzel durur. Ancak 18 ile 20 arasındaki genç hanımlarda çok daha şık durduğunu bilmek gerekir. Ayrıca unutmamak gerekir ki moda insanın kendine yakışanı giymesidir. Siyah külotlu çorap yakışıyorsa şortla da etekle de giyilebilir.

Siyah Külotlu Çorap ile İlgili Tüyolar

Her kıyafeti giymenin bir usulü vardır. Usulüne uymadan giyildiğinde hanımları şık ve zarif yapmak yerine rüküş ve sevimsiz yapacaktır. Çalışan hanımlar sabah geç kalktığında ne bulursa onu giyme eğilimindedir. Sabahları bir koşturmaca içine giren hanımlar için siyah külotlu çorap kurtarıcı gibidir. Birçok kıyafetle çok rahat bir şekilde kombin yapılabilir. Acele karar verirken yanlış kararlar vermemek için modacıların uyarılarını dikkate almakta fayda vardır. Doğru renkte seçilmiş külotlu çorabın kalitesi son derece önemlidir. Çok şık ve kaliteli bir elbisenin altına giyilen siyah külotlu çorap bütün büyüyü bozar. Kalitesiz külotlu çoraplar uzaktan bakıldığında parlaklığından belli olur. Kaliteli çorapların da parlak olanları vardır. Fakat parlaklık görselliği birbirinden farklı olduğundan kalitesiz olan anında anlaşılacaktır. Kalitesiz külotlu çorapları giymek zordur. Aranılan elastiki özelliği yoktur. Yumuşak bir dokuya sahip değildir. Oysaki kaliteli siyah külotlu çorap kolay giyilir, likralı özelliği ile bacakları sarar. Sağa sola dönüp kullanıcısını rahatsız etmez. Aşağı doğru kayıp devamlı çekmek gerekmez. Bir iki kullanmada tüylenme oluyor ve yıkamadan sonra rengi soluyorsa kalitesiz olduğunun göstergesidir. Kalitesiz çoraplar yıkandığında çeker. Tekrar giymek bazen imkansız olur. Şıklığı, güzelliği ve etkiyi artırmak için kaliteli siyah külotlu çorap kullanılmalıdır. Pamuk, bambu, yün, angora gibi doğal ürünlerden üretilen külotlu çorapların tercih edilmesi sağlık açısından önemlidir. Pamuk ve bambu sıcak ve bahar aylar için uygundur. Yün, termal ve angora tarzı materyaller ise kış aylarında kullanım için idealdir.    


Diğer makalemiz olan    tıklayarak göz atabilirsiniz.
Yorumlar
Yorum yaz