Külotlu Çorap Modelleri
11 Sep
0

Külotlu Çorap Modelleri

Yazar: Cihan Okunma: 1373

Şıklık ve Zarifliğini Her An Yansıt

Hanımlar, her zaman şık olmak isterler.  Şıklık için çok pahalı elbiseler almak şart değildir. Doğru parçaları uyumlu olarak kombin yapan her bayan şıktır. Külotlu çorap modelleri bayanların şıklık yarışmasının ayrılmaz parçasıdır. Külotlu çoraplar klasik ve spor her tarzla kullanılır. Önemli olan hangi külotlu çorabı neyle giyeceğini bilmektedir. Külotlu çoraplar saydam ve opak olmak üzere ikiye ayrılır. İnce ve opak külotlu çorap modelleri dokumasının parlaklığına göre mat ve parlak olmak üzere tekrar ikiye ayrılır. Yani bir bayanın opak külotlu çorapta mat veya parlak seçeneği vardır. İnce külotlu çoraplar için de aynı durum söz konusudur. Bazıları külotlu çorap modelleri için mevsimsel ayırmayı uygun görür. Yazlık ve kışlık olarak ifade edilen çoraplarda inceler yazlık, kalınlar kışlık olarak nitelendirilir. Üretiminde kullanılan ipliğine göre pamuk, bambu, yünlü, angora gibi külotlu çorap çeşitleri de bulunmaktadır.

Külotlu Çorap Modellerinde Renk Seçeneği

Her zevke ve her tarza hitap eden külotlu çorapların renk yelpazesi oldukça geniştir. İnce külotlu çorap modelleri renklerinden açık ten rengi, ten rengi, bronz, vizon, siyah, antrasit gibi renkler çok fazla talep görmektedir.  Belden aşağı bütün bacağı ayakuçlarına kadar saran külotlu çoraplar elbise, etek, şort gibi kıyafetlerin altına giyilmektedir. Bütünlük hissi uyandırdığından ve bacağı tamamen sardığından hanımlar tarafından olukça fazla talep gören külotlu çorap modelleri kıyafetin rengine göre giyilmelidir. Açık renk bir kıyafetin altında ince veya kalın külotlu çoraplar çok abes durur. Fakat beyaz bir eteğin altına açık ten rengi giyildiğinde çok şık ve zarif duracaktır. Şortların altına külotlu çorap giyilip giyilmeyeceği tartışılır. Bazılarına göre şort çıplak tene giyilmelidir. Çıplak tenine giymek istemeyenler ten rengi Yok Gibi olarak ifade edilen ve bacakta olduğu belli olmayacak şekilde tasarlanmış ten rengi külotlu çorap modelleri tercih edilebilir. Son dönemin modaları arasında şortun altına opak külotlu çorap giymek vardır. Soğuk aylar için ekoseli kumaştan veya farklı kumaşlardan dikilen şortların altına düz renk opak külotlu çorap modelleri harika durmaktadır. Opak külotlu çorapların en fazla kullanılan renkleri siyah, gri, bordo, yeşil, lacivert, antrasit ve kestane rengidir. Opak külotlu çorap kullanırken desenli kumaşların altına desenli modellerin kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Düz kumaşların altına desenli opak külotlu çorap modelleri kullanılabilir. Desenli ve düz opak külotlu çorapları, ince külotlu çorapların her rengine internet sayfamızdan ulaşılabilir.

Külotlu Çoraplar Daha Zayıf Görünmek İster misiniz?

Zayıf olmayı ve zayıf görünmeyi kim istemez ki? Her bayanın hayalinde zayıf ve ince olmak yatar. Bazıları zayıflamayı ve zayıf kalmayı başarırken bazıları başaramaz. Başaramayan kesim çeşitli hileleri kullanarak kendini zayıf göstermenin derdine düşer. Korseli külotlu çorap modelleri giyen kişiyi olduğundan daha zayıf ve ince gösterir. Basen, bel ve karın kısmındaki fazlalıkları toparlar. İnce göstermek için özel olarak tasarlanan control top modeller bayanlardan yoğun talep görmektedir. Korseli külotlu çorap modelleri özel dokumaları sayesinde bacakları, beli, karın kısmını ince gösterir. Vücut kusurlarını örtmede birebir olan korseli modeller fonksiyonel olmaları dolayısıyla tercih edilir. Korse giyip üzerine külotlu çorap giyme zahmetini ortadan kaldırır. Göbeği sıkıştırarak düz görünmesini sağlar. Ortalama 1 beden incelmeye yardımcı olan korse külotlu çorap modelleri çeşitli renklerde üretilmektedir. Genellikle özel gecelerde elbiselerin altına giyilen korse külotlu çoraplar dışarıdan belli olmaz. Elbisede potluk yapmaz. Dinlendirici etkisi bulunan bu külotlu çorapların popo kaldıran çeşitleri de bulunmaktadır. Korseli ve ince gösteren külotlu çoraplar opak çeşidinin içinde yer alır. Korseli külotlu çorap modelleri elastan ve polyamid karışımından üretilir. Ürünün büyük çoğunluğu sık dokunmuş polyamiddir. Rahat ve konforlu kullanım imkanı veren ürünler bacakları ve ayakları terletmez. Lifter veya toparlayıcı olarak bilinen külotlu çoraplar ise kalça bölgesinin daha dik durmasını sağlar. Profesyonel bir şekilde fazlalıkları ve kusurları saklayan toparlayıcı külotlu çorap modelleri genellikle burunlu olarak imal edilir. Mat olan modellerin bel kısmı biraz yüksektir. Böylece mideyi de içine alarak saklar. Hanımlar için çok büyük bir buluştur. Korse gibi çok sıkı olmadığından rahatsızlık hissi uyandırmaz. Sık dokuması sayesinde elbiselerin daha güzel durmasına yardımcı olur. Çeşitli markaların toparlayıcı ve korseli külotlu çorap çeşitleri internet sitemizde bulunmaktadır. Ziyaretçilerimiz öze kampanyalarımızdan yararlanmaktadır.

Hamillere Özel Külotlu Çoraplar

Anne adayları sağlıklarına dikkat etmelidir. Yiyecekleri, içecekleri ve giyecekleri şeylerin kesinlikle doğal olmalıdır. Külotlu çorap modelleri arasında hamilelere özel ürünler vardır. Kimyasal zararlı maddelerden arındırılmış materyallerden üretilen bu ürünler anne adaylarının vücut yapılarına göre tasarlanır. Normal zamanda giyilen külotlu çoraplar belli bir aydan sonra anneyi rahatsız etmeye başlar. Çünkü annenin karnı büyür, kalça kısmı genişler. Antibakteriyel, antikansorejen malzemelerden üretilen yüzde yüz doğal külotlu çorap modelleri hem annenin hem de annenin karnındaki bebeğin rahat etmesini sağlar. Laboratuvarlarda yapılan özel testler ve incelemelerden sonra üretilen özel ürünler son ayın son günlerine kadar kullanılabilir. Hamilelere özel bazı külotlu çorap modelleri çeşitlerinde aleo vera kullanılır. Hormonların değişimi anne adaylarının cildinde de bazı değişiklikler meydana getirir. Karın ve bacaklar aleo veralı külotlu çoraplar sayesinde rahatlayacaktır. Aleo vera cildi nemlendirerek karın ve bacakta oluşan kurumaları ve gerilmeleri en aza indirir. Gebelikte bacaklara çok fazla yük biner. Ağır yükler taşıyan bacaklarda zamanla ağrılarla birlikte varisler oluşmaya başlar. Gebelere özel olarak tasarlanan külotlu çorap modelleri varis oluşumunu engellemek için kullanılır. Yumuşak dokusu anne adayları rahatsız etmez, konforlu bir kullanış imkanı sunar. Karın bölgesi hassas olduğundan yumuşak külotlu çorap modelleri alınmalıdır.

Soğuğun Olumsuz Etkilerinden Korunun

Çorap ve külotlu çorapların üretilmesindeki asıl amaç ayakların ve bacakların ısıtılmasıdır. Ayakkabının tahriş etmemesi, ayağın kirlenmemesi gibi nedenler yan sebeplerdir. Asıl amacını yerine getirmesi için çorapların üretiminde kullanılan malzemeler çok önemlidir. Yün, angora gibi ürünler kışlık külotlu çorap modelleri üretiminde kullanılır. Bu ürünler ayağı ve bacağı sıcak tutar. Ayaklar soğuktan korununca bütün vücut sıcaklığını sağlayacaktır. Yünlü külotlu çorapların yanı sıra termal külotlu çoraplar da son zamanlarda çok yoğun kullanılmaktadır. Özel dokuması sayesinde cilt ile soğuk hava arasında set oluşturur. Dışarıdan soğuk hava cilde temas edemeyeceği gibi içeride oluşan sıcaklık da dışarı çıkmaz. Her an sıcak kalmayı sağlayan termal külotlu çorap modelleri hava sirkülasyonunu orantılı olarak gerçekleştirdiğinden terleme yapmazlar. Normal çoraplara oranla 2 kat daha sıcak tutan termal külotlu çorap çeşitleriniz internet sayfamızda yer almaktadır.    


 Diğer makalemiz olan    tıklayarak göz atabilirsiniz

Yorumlar
Yorum yaz