Erkek Yazlık Soket Çorabı


BEŞLİ ASORTİ DESENLİ ERKEK ÇORABI…
BEŞLİ ASORTİ DÜZ ERKEK ÇORABI…
…

₺0,00

PRO SARAY ERKEK PAMUKLU SOKET ÇORAP | PRO15139 PRO SARAY ERKEK PAMUKLU SOKET ÇORAP | PRO15139
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Erkek Yazlık Soket Çoraplar

Soket, ayak bileğinden yukarıda olan çorapların genel adıdır. Yaz ve kış aylarında kullanıma uygundur. Erkek yazlık soket çoraplar çeşitleri arasında en fazla tutulan pamuklulardır. Pamuk oranı yüksek olan soket çoraplar vücudumuzun yere basan uzvunu korur. Sıcaklarda terlemeyi önler. Erkek yazlık soket çorapları modelleri her zevke hitap edecek renk ve desende üretilir.

Çıplak ayakla giyilen ayakkabılar tahrişe neden olur. Yaz sıcaklarında erkek yazlık soket çorapları modelleri 2020 ürünlerinin kullanılması ayaklarda yara oluşmasını engellediği gibi sıcaktan bunalmayı de engeller. Erkek yazlık soket çorap fiyatı ekonomik olup sıcaklarda hiç çorap giymemek yerine tercih edilmelidir.  Lastiği sıkı olmayan soket çoraplar yaz aylarında daha uygun olacaktır.

Bir çoraptan beklenilen şey nedir? Ayakları korumasıdır. Yazlık soket çoraplar ayak ile ayakkabı arasında koruyucu görevi yapmaktadır. Ayakkabı çıplak ayakla giyildiğinde ciltte bazı tahrişler meydana getirir. Tahriş olmaması için çorap kesinlikle giyilmelidir. Fakat yaz aylarının sıcağında uzun çorap giymeyi kimse istemez. Bundan dolayı klasik çoraplara göre daha kısa boğazlı olan soket çoraplar tercih edilir.

Ayaklar vücudun yer ile temas eden tek uzvudur. Yere temas etmesinden dolayı diğer uzuvlara oranla daha fazla kirlenir. Yazlık soket çoraplar ayakların kirlenmesine engel olur. Her ne kadar yaz aylarında sıcaklıklar yüksek olsa da ayakların üşümemesi gerekir. Ayakların yerden soğuk alıp bedenin hasta olmaması için soket çoraplar çok büyük vazife görür.