Erkek Babet Çorabı

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Erkek Babet Çoraplar

Erkek modasında çorabın yeri çok ayrıdır. Erkek babet çoraplar modelleri arasında pantolonun tarzına en uygun olan çorap tercih edilerek giyilir. Soket çoraplar, ayak bileğinin üzerindeki çoraplardır. Erkek babet çoraplar çeşitleri, üretiminde kullanılan kumaşına, ipliğine göre değişir. Pamuklu, bambu, modal, yün ve daha birçok madde erkek babet çorapları modelleri 2020kreasyonunda kullanılmıştır.

Soket çoraplar, suba çoraplar olarak da bilinmektedir. Modayı yakından takip eden beyler çorap seçeneklerini renkli babet çoraplardan yana kullanmaya başladır. Koyu renk ve renkli erkek babet çoraplar kıyafeti ve şıklığı tamamlayan en önemli detaylardan biri olduğundan seçimine dikkat edilmelidir. Babet çorapların parmakları saran modelleri de bulunmaktadır. Parmakları üşüyenler için güzel bir tercihtir.

Çorapların tasarlanma amaçlarından biri de ayakkabının ayak tenini tahriş etmemesidir. Babet aslında bir ayakkabı çeşididir. Erkek Babet çoraplar ise bu ayakkabı içerisine giyilen çorap çeşidi olup dışarından görülmezler. Bambu liflerinde elde edile doğal ipliklerden üretilirler. Bambunun çorap üretiminde kullanılmasının nedenleri arasında sağlamlık ve ipeksi dokunuş bulunur. İnsan bedeninin yerle temas eden tek uzvu ayaktır. Ayağa giyilen çorabın dayanıklı olması için bambu kullanılır.

Bambu liflerinin içinde kanallar vardır. Bu kanallar hava geçişini sağlayarak ayakların terlemesini önler. Erkek Babet çoraplar nemi içine çekerek ayakta bakteri oluşumunun önüne geçer. Anti bakteriyel olmasından dolayı ayakta koku, mantar gibi olumsuzluklar oluşmaz. Yumuşak olması kullanım kolaylığı ve konforu sunar. Elastiki yapısı giymeyi ve çıkarmayı kolaylaştırır.